WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA DLA ULANA-MAJORATU !!!

image_pdfimage_print

W dniu 12 kwietnia 2022r. w Łukowie rozegrany został finał Mistrzostw Województwa Lubelskiego Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt.  W gronie sześciu najlepszych drużyn uczestniczących w finale wojewódzkim, reprezentujących sześć rejonów / Biała Podlaska, Chełm, Zamość, Lubartów, Lublin powiat, Lublin miasto / znalazła się również drużyna Szkoły Podstawowej w Ulanie-Majoracie. Mistrzynie powiatu radzyńskiego reprezentowały rejon Biała Podlaska. Jednak aby znaleźć się finale wojewódzkim musiały wcześniej zwyciężyć w zawodach rejonowych  – rejon Biała Podlaska  / obszar dawnego województwa bialskopodlaskiego plus powiat łukowski /. W zawodach rejonowych w dniu 04.04.2022r. rywalizowały najlepsze drużyny z powiatów z danego rejonu. Nasze zawodniczki okazały się najlepszą drużyną.  Pokonały między innymi  drużynę SP  nr 3 w Białej Podlaskiej i SP Nr 1 w Łukowie, jednocześnie eliminując ich z dalszych rozgrywek. 

W finale wojewódzkim sześć najlepszych drużyn w województwie reprezentujących poszczególne rejony, wyłonionych w bezpośredniej rywalizacji podzielono w drodze losowania na dwie grupy.

Grupa A                                                                   

 1. Kraśnik / rejon Lublin pow. /
 2. Zamość / rejon Zamość / 
 3. Kamionka / rejon Lubartów / 

Grupa B

 1. Ulan-Majorat / rejon Biała Podlaska /
 2. Rejowiec Fabryczny / rejon Chełm /
 3.  Lublin  / rejon Lublin miasto /

 

Po meczach eliminacyjnych w grupie  A  zwyciężyła SP Nr 2 w Kraśniku, natomiast w grupie B po bardzo emocjonujących meczach z Rejowcem Fabrycznym i Lublinem  ( 15 : 6 ) zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Ulanie-Majoracie.

W meczu o III miejsce spotkały się drużyny SP Nr 8 w Zamościu i SP Nr 42 w Lublinie. Zwyciężyła SP w Lublinie 11 : 5. Natomiast w finale w meczu o I miejsce zagrały  SP nr 2 w Kraśniku  i SP w Ulanie-Majoracie. Bardziej skuteczną i wszechstronną okazała się drużyna z Kraśnika.

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP Nr 2 Kraśnik
 2. SP Ulan-Majorat
 3. SP Nr 42 Lublin
 4. SP Nr 8 Zamość
 5. SP Kamionka
 6. SP Rejowiec Fabryczny

Nasze zawodniczki zajmując II miejsce, godnie zaprezentowały naszą szkołę, gminę, powiat, rejon w finale Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Srebrna drużyna wystąpiła w składzie:

 1. Kinga Karwowska
 2. Patrycja Milewska
 3. Magda Grochowska
 4. Wiktoria Grzegorczyk
 5. Weronika Cichosz
 6. Maja Szczygielska
 7. Martyna Górska
 8. Martyna Zientara
 9. Anna Lipińska
 10. Zuzanna Botwina
 11. Oliwia Jurkowska
 12. Maja Bielecka
 13. Karolina Próchniewicz

Trener: Jarosław Mazurek

Wielkie  brawa i gratulacje dla zawodniczek i trenera za promocję szkoły i gminy Ulan-Majorat.