Informacje dla rodziców

image_pdfimage_print

Drodzy Rodzice,
zdecydowanie nie popieramy nauki w formie zdalnej.
Jednak do 8 listopada tak pracujemy, co będzie dalej, czekamy na decyzję Premiera.

Po tygodniu próby z nowym systemem pracy w naszej szkole zdecydowaliśmy, że wszystkie lekcje według tygodniowego planu będą prowadzone w formie wideokonferencji w aplikacji TEAMS. Będą to lekcje trwające 30 minut, czas startu lekcji on-line jest taki sam jakby to była lekcja w szkole, nauczyciele zaplanują je w kalendarzu na cały tydzień.

Takie rozwiązanie sprawi, że uczniowie nie będą szukać zadanych materiałów na stronie internetowej szkoły. Nauczyciel w czasie spotkania poprowadzi zajęcia podobnie jak w szkole z wykorzystaniem podręcznika i zeszytu (dziecko musi mieć miejsce przy biurku do robienia notatek). Zadaniem ucznia jest słuchać poleceń nauczyciela i według nich uczestniczyć w lekcji.

Prace domowe będą zadawane z lekcji w formie krótkich utrwalających ćwiczeń. Chcemy, aby uczniowie utrzymali systematyczny rytm pracy, taki jak w szkole.

Proszę pamiętać, że nadal wszyscy uczniowie muszą realizować obowiązek szkolny – na każdej lekcji nauczyciel sprawdzi obecność. Jeżeli z uzasadnionych przyczyn dziecko nie weźmie w nich udziału, Rodzic usprawiedliwia nieobecność tak jak w szkole. Nieobecność z powodu trudności technicznych również trzeba zgłosić wychowawcy.
Takie trudności będą się zdarzały. Problemów technicznych nie damy rady przeskoczyć, ale wzajemna życzliwość złagodzi ich skutki. W tak trudnym i niespokojnym czasie zadaniem nas wszystkich jest wspieranie się i spokojne dotrwanie do szczęśliwego rozwiązania.

Każde pytanie, każda Państwa wątpliwość ma dla nas znaczenie, prosimy wszystko zgłaszać. Do Państwa dyspozycji są wychowawcy klas, pedagog szkolny oraz cała kadra Zespołu Szkół. Dla nas funkcjonowanie w sieci również jest nowe, ale razem damy radę. Obyśmy tylko mogli spotkać się w zdrowiu.

Wypożyczyliśmy już ponad 20 laptopów, jeśli jeszcze ktoś potrzebuje pomocy w tej sprawie, prosimy o kontakt z sekretariatem lub o odpisanie na niniejszą wiadomość.

Aktualnie u jednego z nauczycieli potwierdzono zakażenie kornawirusem. Uczniowie klasy 6b, klas 7 oraz klas 8, którzy w piątek byli obecni w szkole, decyzją sanepidu, zostali skierowani na kwarantannę do dnia 2 listopada. Kwarantanna dotyczy tylko ucznia, nie dotyczy pozostałych domowników.

W klasach 4 – 8, lekcje nauczycieli przebywających na zwolnieniu zostają odwołane (nie będzie ich w kalendarzu spotkań). Matematykę w klasach 8 postaramy się realizować w formie zastępstw.

Z życzeniami zdrowia
Małgorzata Karpińska