ŚWIĘTO SZKOŁY

image_pdfimage_print
W dniu 9 października 2020 r. obchodziliśmy najważniejszy dzień dla społeczności szkolnej – Święto Szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, w trakcie której zawierzyliśmy społeczność naszej szkoły Matce Bożej, tak jak Rodzina Szkół im. Jana Pawła II, wraz z naszą delegacją, uczyniła to dzień wcześniej na Jasnej Górze.
Przy pomniku Patrona rozważaliśmy jego słowa skierowane do młodzieży, gdyż chcemy żyć przesłaniem katechez świętego papieża.
W dalszej części dnia świętowaliśmy już w mniejszych grupach.
W sali gimnastycznej klasa 6b zaprezentowała wspaniałą lekcję o Patronie dla najmłodszych członków naszej społeczności – pierwszoklasistów, którzy tego dnia złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia. Towarzyszyli im rodzice oraz goście: przedstawiciele Gminy Ulan-Majorat oraz Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim.
W salach lekcyjnych uczniowie starszych klas, wraz z wychowawcami, zorganizowali różnorodne lekcje wychowawcze w celu przybliżenia sylwetki Patrona.
W dolnym korytarzu szkoły przygotowano wystawę prac wykonanych przez naszych uczniów na Diecezjalny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II dzieciom, dzieci Janowi Pawłowi II”, który odbył się wiosną tego roku, a z uwagi na pandemię nie można było zorganizować jego podsumowania.
Był to dzień szczególnie uroczysty, pełen wyjątkowych przeżyć. Podejmowane dziś działania będą dla nas na długo źródłem inspiracji, pokrzepienia i nadziei. Wszak naszym Patronem jest święty Jan Paweł II.