XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 08 V – 15 V 2020

image_pdfimage_print

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje,  w dniach 8-15 maja,  Tydzień Bibliotek. Program  ma na celu promocję czytelnictwa, podkreślanie roli czytania i bibliotek, zainteresowanie książką społeczeństwa.

 Tegoroczne hasło to „Zasmakuj w bibliotece”. 

Nasza biblioteka, aby uczcić ten tydzień, organizuje akcję związaną z czytelnictwem, pod hasłem: „Jak czytam?” Zachęcamy naszych czytelników do uchwycenia w kadrze momentu lektury – ulubionego miejsca czy ulubionej pozycji czytania książek. Zdjęcia prezentujące sposób i okoliczności czytania książek zostaną pokazane na stronie internetowej szkoły.  Fotografie przesyłajcie na adres zs.ulan@ulanmajorat.pl  w terminie do 12.05.2020 r.

 

 

Druga propozycja skierowana jest do uczniów starszych klas szkoły podstawowej. (Trzeba mieć ukończone 13 lat).

 Fundacja Powszechnego Czytania zaprasza do włączenia się  w wolontariat #MłodziDzieciom. Akcja polega na nagraniu czytanki dla dzieci i przesłaniu jej do Fundacji Powszechnego Czytania. Wolontariusze otrzymają certyfikat potwierdzający współpracę  z Fundacją Powszechnego Czytania.

Zachęcamy do włączenia się w ten wolontariat. Szczegóły znajdziecie na stronie https://fpc.org.pl/mlodzi-dzieciom/?fbclid=IwAR0ECoa2ehti4ej8U7vkQMiDzskCYhUeV2RUGtJzixBYYT1x0CUaOT

Prosimy również o przesłanie tych filmików na adres zs.ulan@ulanmajorat.pl.  Umieścimy je na fb i stronie internetowej naszej szkoły.

 

Zapraszamy.