List do Rodziców

image_pdfimage_print

Szanowni Rodzice,

mija tydzień wielkich wyzwań dla nas wszystkich. Dla oświaty – tydzień eksperymentu. Każdy sportowiec, zanim zaczął wygrywać, niejeden raz upadł – trenerzy cierpliwie go wspierali. Mam pełną świadomość wielu wad zdalnego przekazywania uczniom zadań do pracy w domu, ale wierzę, że wspólnie wypracujemy metody sukcesu.

Zgodnie z zaleceniem MEN skupiliśmy się na utrwalaniu i powtarzaniu przerobionych wcześniej treści. Wiem z przekazu od Państwa, że dzieci czują się „zasypane” materiałem. Chcieliśmy, by każdy miał z czego wybierać według potrzeb do ćwiczeń, czy zainteresowań.  Nie oznacza to, że wszyscy wszystko muszą odrobić. Z racji szybkiego tempa podejmowania decyzji odgórnych, nie mieliśmy czasu na bezpośredni kontakt
z Państwem, ani na rozmowy z uczniami o zdalnym systemie nauki.

Proszę o przekazanie dzieciom, że w tej chwili, jedyne oceny, jakie mogą dostać za pracę zdalną, to bardzo dobre za aktywność. Nikt nie będzie karał ucznia za brak plakatu, czy prezentacji. Niech dzieci potraktują tę pracę jak okazję do zdobycia dobrych ocen. Uczniom klas 8-ych polecam pracę tylko i wyłącznie z materiałami ze strony OKE. Do naszych zaglądajcie wtedy, gdy będziecie mieli czas.

Jedno jest pewne – decyzja o zamknięciu wszystkiego co dało się zamknąć, była słuszna – zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze. Z tego względu teraz musimy dostosować się do sytuacji. Zebraliśmy informacje o możliwościach sprzętowych oraz wypracujemy metody jakościowe i ilościowe przekazywanych danych do uczniów. Będę o nich szczegółowo informować za pośrednictwem strony internetowej, profilu szkoły na fb oraz e-dziennika.

Czekamy na decyzje MEN. Do tego czasu nie dosyłamy już nowych materiałów – dzieci niech przyzwyczajają się do pracy w domu. Na pewno będą zniechęcone, bo domowe zacisze kojarzyło im się do tej pory z odpoczynkiem od zajęć szkolnych.  Ciężar dyscyplinowania dzieci przełożył się teraz na barki rodziców. Zachęcam do odwiedzenia GABINETU PEDAGOGA na naszej stronie internetowej i skorzystania z zawartych tam wskazówek.

Ze swojej strony oraz całego Grona Pedagogicznego deklaruję pełne wsparcie, polecam szczególnie wychowawców w razie wszelkich potrzeb.

Bądźmy w kontakcie.

Z należnym poważaniem

Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

Małgorzata Karpińska